असोज १ गतेदेखि बालबालिकालाई खोप दिइने

186

प्रमोद यादव, पंचगावाँ, २९ भदौ/
कोरोना महामारीको कारण प्रभावित भएको खोप कार्यक्रम असोज १ गतेदेखि पर्सा जिल्लामा सञ्चालन हुने भएको छ।
पर्सा जिल्लाका केही स्वास्थ्य चौकी/केन्द्रका स्वास्थ्यकर्मीहरू कोरोना सङ्क्रमित भएपछि बालबालिकालाई नियमितरूपमा दिइने खोप प्रभावित भएकोमा असोज १ गतेदेखि खोप कार्यक्रमलाई निरन्तरता दिइने स्वास्थ्य कार्यालय पर्साका खोप अधिकृत अनिल सिंहले बताए। उनले असोज १ गतेदेखि भौतिक दूरी कायम गरी बालबालिकालाई खोप लगाइने बताए।
जन्मेदेखि १५ महीनासम्मका बालबालिकालाई विभिन्न रोगविरुद्ध प्रत्येक महीना सातपटक खोप लगाइने गरिएकोमा लकडाउन र निषेधाज्ञाको कारण प्रभावित भएको पटेर्वासुगौली गाउँपालिकाका स्वास्थ्य शाखा प्रमुख जगन्नाथ साहले बताए।
पर्सा जिल्लामा १३ हजार ३ सय बालबालिकालाई प्रत्येक महीना खोप दिइने गरिएकोमा महामारीको कारण स्थगित भएकोले असोज १ गतेदेखि खोप कार्यक्रमलाई निरन्तरता दिइने खोप अधिकृत सिंहले बताए। यसअघि, पर्सा पूर्ण खोपयुक्त जिल्ला घोषणा भइसकेको छ।

एक उत्तर छोड्न

कृपया आफ्नो टिप्पणी प्रविष्ट गर्नुहोस्!
कृपया आफ्नो नाम यहाँ प्रविष्ट गर्नुहोस्