मुसहर परिवारलाई छाक टार्न समस्या

124

नरेश यादव, पर्सागढी, १९ भदौ/
    वीरगंज महानगरपालिका–३१ बेलवामा रहेको पचास घरपरिवार मुसहर बस्तीमा अहिले दुई छाक टार्न निकै समस्या भएको छ।
    लकडाउन र निषेधाज्ञाको कारण बेरोजगार भएका बेलवाका मुसहर बस्तीमा अहिले कुनै पनि संस्थाले सहयोग गरेको छैन। चैत ११ गते लकडाउन शुरू भएपछि नगरपालिकाले राहत बाँडेको थियो। त्यसपछि असार महीनाभरि सानो पाइलाले खाना खुवाएर सहयोग ग–यो। सोही बेलामा पानीबाट जोगिन सानो पाइलाले सो बस्तीमा त्रिपाल सहयोग गरेको थियो।
    अहिले उनीहरूको हाल बेहाल छ। रोजगार नभएकोले खानको लागि उनीहरूलाई समस्या भएको छ। केही मुसहर दिनभरि माछा मारेर गाउँमा बिक्री गरी जेनतेन गुजारा गरिरहेका छन्। माछाको पैसाले मुस्किलले एक छाक गुजारा हुने गरेको उनीहरूले बताए। बस्तीका धेरै परिवारका सदस्यहरू भोकै सुत्नुपरेको उनीहरूको भनाइ छ।
    मुसहर बस्तीका बासिन्दाले भोकै बस्नुपरेको कारण सहयोगी हातहरूलाई सहयोग गर्न आग्रह गरेका छन्।

एक उत्तर छोड्न

कृपया आफ्नो टिप्पणी प्रविष्ट गर्नुहोस्!
कृपया आफ्नो नाम यहाँ प्रविष्ट गर्नुहोस्